Skip links

تبلیغات دیجیتال

تبلیغات دیجیتال به تمام تبلیغاتی که در فضای دیجیتال (اینترنت، شبکه‌های اجتماعی، وب‌سایت و …) طراحی و اجرا می‌شود، گفته می‌شود که هر یک از انواع آنها متفاوت بوده و روش‌های مختلفی برای اجرا دارند. ما نیز در این بخش از معرفی خدمات ایده بکر به این سرویس بسیار پرطرفدار و محبوب می‌پردازیم.

تبلیغات در شبکه های اجتماعی

یکی از انواع تبلیغات دیجیتال که در چند سال اخیر بسیار محبوب و البته تاثیرگذار شده، انجام تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی است. امروزه در دست هر فردی با هر سن و در هر قشری، یک گوشی هوشمند می‌بینید و همین مسئله باعث شده تا استفاده از شبکه‌های اجتماعی به یکی از کارهای روزمره افراد تبدیل شود.

امروزه کسب و کارهای مختلف با هر قدمت و تجربه‌ای، حضور در شبکه‌های اجتماعی را باید جدی بگیرند. از مزایای بزرگ حضور در شبکه های اجتماعی برای برندها می‌توان به مواردی همچون: آشنایی مخاطب با برند، برقراری ارتباط نزدیک، پیدا کردن جامعه هدف، افزایش فروش و ارائه خدمات و بسیاری موارد دیگر.

تبلیغات دیجیتال اینستاگرام

اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در بین کاربران در جهان و البته ایران است. محبوبیت بالای این نرم افزار باعث شده تا اینفلوئنسرهای معروف و همچنین پیج‌های با مخاطب بالا به انجام تبلیغات در این فضا بپردازند.

البته یکی از بهترین روش‌های تبلیغات در اینستاگرام نیز اینفلوئنسر مارکتینگ است، چرا که مخاطبان با افراد مشهور و محبوب در این فضا ارتباط بهتری برقرار می‌کنند. انجام تبلیغات در این برنامه محبوب به چند روش صورت می‌گیرد که شامل موارد زیر است:

تبلیغات گسترده

این نوع از تبلیغات به صورت یک بنر یا محتوا در تعداد بالایی از پیج‌های اینستاگرامی منتشر می‌شود. برای نمونه یک محتوای ویدیویی در قالب استوری در چند صد پیج مختلف منتشر می‌شود که به این نوع از تبلیغات، گسترده می‌گویند. هزینه این نوع تبلیغات نیز بر اساس هر هزار ویو یا همان بازدید در نظر گرفته می‌شود.

تبلیغات انتخابی

این نوع از تبلیغات یکی از بهترین انواع تبلیغات دیجیتال محسوب می‌شود که در آن چندین پیج منتخب با تعداد مخاطبان بالا و همچنین بیشترین تعامل با کاربران انتخاب شده و محتوا در آن صفحات منتشر می‌شود. البته این مورد را در نظر داشته باشید که نوع محتوا باید با حوزه کاری پیج مورد نظر مرتبط باشد تا بهترین بازخورد را داشته باشید.

اینفلوئنسر مارکتینگ

در چند سال اخیر اینفلوئنسر بودن در شبکه‌های اجتماعی مخصوصا اینستاگرام به یک شغل درآمدزا تبدیل شده است. منبع درآمد آنها نیز انجام تبلیغات در این فضا است. مدت بسیاری است که برندها برای دیده شدن و جذب مخاطبان خود از اینفلوئنسر مارکتینگ استفاده می‌کنند که البته بسیار نیز موثر واقع شده. البته این مورد را نیز در نظر داشته باشید که هر یک از اینفلوئنسرها با توجه به سابقه، تعداد فالوئر و میزان تعامل با مخاطب هزینه متفاوتی دریافت می‌کنند.

به طور کلی در چند سال اخیر قیمت اینفلوئنسرهای اینستاگرام و دیگر شبکه‌های اجتماعی همچون توییتر بسیار افزایش پیدا کرده است.

تبلیغات در تلگرام

همانطور که به آن اشاره شد، یکی از انواع تبلیغات دیجیتال، تلگرام است. در چند سال اخیر به دلیل فیلترینگ اعمال شده در این برنامه تعداد مخاطبان آن کم شده ولی هنوز هم از محبوبیت بالایی بین افراد برخوردار است.

تبلیغات تلگرام نیز به روش‌های مختلفی انجام می‌گیرد که به شرح زیر است:

تبلیغات گسترده تلگرام

این روش که در اینستاگرام نیز به آن اشاره شد، به این صورت است که یک محتوا به صورت همزمان در چندین کانال تلگرامی مختلف منتشر می‌شود.

نکته: تعداد کانال‌هایی که این تبلیغات را اجرا می‌کنند در بسیاری از موارد ممکن است به بیش از 200 عدد برسد. مسئله اصلی رسیدن به میزان ویو مورد نظر است که معمولا از یک میلیون عدد به بالا است.

هزینه این نوع تبلیغات بر اساس هر هزار ویو در نظر گرفته می‌شود. فراموش نکنید که در تبلیغات تلگرام نمی‌توان میزان ورودی به لینک یا هر کاری که از مخاطب می‌خواهید را نمی‌توان اندازه گیری کرد و تنها آماری که وجود دارد، میزان بازدید افراد از پست مورد نظر است.

تبلیغات انتخابی تلگرام

تبلیغات انتخابی در تلگرام که به صورت کلی تاثیر بسیار زیادی در جذب مخاطب دارد، به این صورت است که چند پیج منتخب با تعداد مخاطبان بالا محتوای تبلیغ را منتشر می‌کنند که هر کدام تعرفه‌های متفاوتی نیز دارند و این مورد به میزان مخاطبان و ویو بستگی دارد.

تبلیغات دیجیتال توییتر

یکی از برترین و پرمخاطب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در دنیا توییتر است و همین مسئله باعث شده تا تمام ترندهای روز در این شبکه اجتماعی وایرال شود. همین مسئله باعث شده تا توییتر به محلی برای تبلیغات برندهای مختلف تبدیل شود. به طور کلی تبلیغات در این شبکه اجتماعی به واسطه اینفلوئنسرها انجام می‌شود.

قیمت اینفلوئنسرهای توییتری نیز با توجه به میزان فالوئر، میزان تعامل کاربران با پیج و همچنین سابقه حضور آن متفاوت است.

تبلیغات ویدیویی

یکی از بهترین روش‌های تبلیغاتی و جذب مخاطب، استفاده از محتوای ویدیویی است. به طور کلی این نوع از تبلیغات به دو دسته تقسیم می‌شود که شامل موارد زیر است:

تیزر تبلیغاتی

در این نوع از تبلیغات دیجیتال که بسیار نیز موثر است، یک تیزر یا ویدیوی تبلیغاتی از محتوای مورد نظر ساخته شده و سپس آن محتوا در شبکه‌های اجتماعی مختلف و همچنین سایت‌های پربازدید وایرال می‌شود.

تبلیغات هشتگی آپارات

حتما در فضای اینترنت ویدیوهایی را مشاهده کرده‌اید که منبع اصلی آنها سایت بسیار معتبر و با سابقه آپارات است. در زمان تماشای هر ویدیو تبلیغاتی در ابتدا، میانه و بخش‌های دیگر ویدیوی مورد نظر مشاهده می‌کنید که به آنها تبلیغات هشتگی می‌گویند.

برای نمونه تبلیغات شما در مورد معرفی یک محصول آشپزی است و هدف شما نیز کسانی هستند که ویدیوهای مربوط به دسته آشپزی را می‌بینند، با این نوع تبلیغات محتوای مورد نظر شما در تمام ویدیوهایی که هشتگ آشپزی را دارند نمایش داده می‌شود و همین مسئله باعث جذب مخاطب هدف شما خواهد شد.

تبلیغات همسان

یکی از هوشمندانه‌ترین و به نوعی تاثیرگذارترین روش‌های تبلیغات دیجیتال، استفاده از تبلیغات همسان است. این نوع از تبلیغ که در چند سال اخیر نیز بسیار متداول شده است، در وب‌سایت‌های پربازدید و معتبر و همچنین شبکه‌های اجتماعی نیز اجرا می‌شود.

روش کار تبلیغات همسان (Native Ads) به این صورت است که شما محتوایی تولید می‌کنید که کاملا شبیه به محتوای سایت یا پیج مورد نظر بوده و همین مسئله نیز باعث می‌شود تا مخاطب در زمان خواندن یا تماشای آن متوجه تبلیغ نشود. در واقع این محتوا همسان با محتوای سایت بوده و در زمان انتشار، کاربر حس می‌کند که مطلبی مشابه دیگر مطالب در سایت را می‌خواند.

تبلیغات کلیکی

یکی از اصلی‌ترین روش‌های جذب لید و همچنین تجزیه و تحلیل کاربران سایت، استفاده از تبلیغات کلیکی است. نحوه اجرای آن نیز به این صورت است که یک بنر (ثابت یا متحرک) در بخشی از یک سایت پربازدید نمایش داده می‌شود و کاربران با کلیک بر روی آن وارد سایت یا صفحه هدف می‌شوند.

استفاده از تبلیغات کلیکی مزایای بسیاری دارد که برخی از مهمترین آنها شامل موارد زیر است:

  • جذب کاربران جدید
  • تجزیه و تحلیل رفتار کاربر
  • افزایش فروش محصول
  • جذب مخاطب وفادار با تولید محتوای مناسب
  • افزایش نرخ ورودی کاربران به سایت

تبلیغات دیجیتال در ایده بکر

آژانس دیجیتال مارکتینگ ایده بکر با بیش از 15 سال سابقه در عرصه اجرای تبلیغات، تولید تیزرهای تبلیغاتی، خدمات طراحی سایت و سئو، طراحی و اجرای کمپین های تبلیغاتی، تولید محتوا و بسیاری موارد دیگر در فضای دیجیتال با برندهای بزرگی همچون نستله، کندر، دومینو، افق کوروش، گوشتیران، اوه، نادی و … کار کرده و همین مسئله نشان دهنده تجربه بالای ایده بکر در خدمات مختلف فضای مجازی است. اگر به دنبال دریافت مشاوره برای کسب و کار خود و همچنین رونق آن هستید، می‌توانید برای ارتباط با کارشناسان ما با شماره تلفن 02122916722 تماس برقرار کنید.

This website uses cookies to improve your web experience.
Explore
Drag